Przylądek Dobrej Nadziei

Terapia autyzmu na wesoło, z szacunkiem, efektywnie... Szkolenia, warsztaty, wystąpienia.

2 kwietnia. Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie…

na niebiesko 2 kwietnia, Fundacja Być Bliżej SiebieDzień, w którym więcej ludzi się autyzmem interesuje, w którym więcej informacji krąży wokół. Bardzo dobry dzień. Cieszę się, że rośnie i ewoluuje świadomość tego czym jest autyzm i jak podchodzić do osób, które mają autyzm.

Z okazji Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie zwracam się do wszystkich osób, do których jestem w stanie dotrzeć, a które w jakikolwiek sposób stykają się z autyzmem… Wszystko co robicie dla Tych dzieci, dla ich rozwoju, dla ich spokoju, dla ich szczęścia, dla ich akceptacji i miłości jest przecudowne! Winszuję nam wszystkim, abyśmy jeszcze więcej zaglądali w siebie, żebyśmy szukali jeszcze więcej wytrwałości, cierpliwości, zrozumienia i zgody dla tego, czym jest to zaburzenie.

Pod jakim szyldem? Szukajcie i wybierajcie. Mogłoby się zdawać, że im dalej w las, tym więcej drzew… trochę tak jest, ale kiedy podejdziemy do jednego drzewa i zaczniemy się tylko jemu przyglądać? Będziemy mieli „swoje” drzewo, któremu się możemy przyjrzeć, dotknąć samemu, w praktyce odczuć czym jest?

Wszystko jest zmienne, przemija, rozwija się, odchodzi. Jeśli będziecie świadomi tego, kim jesteście i po co dokonujecie swoich wyborów, łatwiej Wam będzie widzieć ich konsekwencje i decydować i ich użyteczności. Wierzcie w to, co robicie, bądźcie uważni, kochajcie to, co robicie, kochajcie dzieciaczki (mniejsze i większe), z którymi się bawicie, z którymi pracujecie. Nic im wtedy nie grozi, będą czuć Waszą pasję, będą wierzyć w to, co do nich mówicie, może jeszcze bardziej zaczną Wam ufać i się do Was zbliżać? Może jeszcze częściej będą patrzeć w Wasze wesołe, roześmiane i szczęśliwe oczy, i częściej się do Was uśmiechać? Wierzę, że tak może być i wierzę, że Wy też jesteście w stanie uczynić to priorytetem w budowaniu relacji z osobami z autyzmem.

Żebym mógł się zwrócić do wszystkich osób z autyzmem na świecie i mógłbym im czegoś życzyć… Życzyłbym, żeby czuli wokół siebie jak najwięcej Miłości i akceptacji dla tego, kim są. Z resztą… dla Was wszystkich tego życzę!

Na koniec chciałbym bardzo podziękować wszystkim Organizacjom, Organizatorom, Uczestnikom przeróżnych wydarzeń związanych z autyzmem i jego „oswajaniem”, moim Przyjaciołom, Znajomym, za wszystko co do tej pory zrobiliście i co jeszcze zrobicie w tym temacie!

Jest Moc i jest jej coraz więcej 🙂